Kim kim çalışıyoruz?

Kimiz?

Borga Kantürk

sanatçı, küratör, akademisyen

1978’de İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde lisans, yüksek lisans ve sanatta yeterlik eğitimini tamamladı. 2000’lerin başından bu yana çok sayıda yerel ve uluslararası sergide sanatçı / küratör olarak yer aldı. La Friche, Sextant Et Plus (Fransa) ve HIAP (Finlandiya) sanatçı misafir programlarına katıldıktan sonra, 2015 yılında Slovenya’dan SSCA’in davetlisi olarak SKUC galeride bir kişisel sergi gerçekleştirdi.

K2 Sanatçı İnisiyatifi ve “KUTU” Taşınabilir Sanat Mekanı’nın kurucuları arasındadır. Halen kurucu üyesi olduğu İzmir Kültür Pla+formu Girişimi’nin düzenlediği yaz okulun düzenleyici ekibinde yer almaktadır.

Sarp Keskiner

prodüktör, yazar, müzisyen ve çiftçi

1990’dan bu yana yazıyor, kaydediyor, tasarlıyor. Açık Radyo, Radyoaktif, ROLL, Express, REC, Rock Dünyası, Karga Mecmua ve Sanatatak; kuruluşunda veya devamında katkı sunduğu kurumlardan bazılarıdır. 

Kurucusu olduğu ve prodüktörlüğünü üstlendiği grup ve projeleriyle kaydettiği uzunlu kısalı, otuzu aşkın albümü bulunmaktadır. Bunlar arasında İstanbul Blues Kumpanyası, Kırıka, Moe Joe, Saska, Leo Malandro, Noksan, Great Republic of South, Yuri Skies, Skip Lakes ve Red Abizianas bulunmaktadır. Ayrıca 1996’dan bu yana kısa öyküler, tiyatro oyunları ve belgeseller için müzik üretmeye devam etmekte, çeşitli yayınlarda editör olarak görev yapmaktadır.

2006’dan bu yana İzmir’de etkinlik tasarlayan Keskiner, çeşitli kültür mekânlarına, festivallere ve oluşumlara danışmanlık yapmaya devam ediyor. Ayrıca, kurucu üyesi olduğu İzmir Kültür Pla+formu Girişimi ile kentsel kültür politikaları üzerine çalışıyor.

Ezgi Ceren Kayırıcı

editör, koordinatör, içerik yazarı

1988 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldu. Halen, Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Tarihi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2014-2016 yılları arasında K2 Güncel Sanat Merkezi’nde proje koordinatörü olarak görev yaptıktan sonra 10. İzmir Uluslararası Kukla Günleri’nde program koordinatörlüğünü üstlendi. Lokall İzmir Kent Rehberi’nin kurucularındandır. Ayrıca, İzmir Kültür Pla+formu Girişimi tarafından yayımlanan Pla+form dergisinin içerik editörü ekibinde yer almaktadır. Halen etkinlik tasarımcısı ve editör olarak bağımsız çalışmalarına devam ediyor.

Cenkhan Aksoy

sanatçı, araştırmacı, etkinlik koordinatörü

1990 yılında İzmir’de doğdu. 2015 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Aynı kurumda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2013‘te Etem Şahin ile beraber yürüttüğü “Sütüdyo” inisiyatifi ile çeşitli sergiler düzenledikten sonra aynı yıl, Ankara’da TORUN kolektifinin çağrısı üzerine “Kendi Kendine” adlı solo sergisini gerçekleştirdi. Aksoy Umurbey Mahallesi’nde iki yıldır sürdürülen “Darağaç” projesinin düzenleyicilerinden biridir. Halen bu bölgede yaşamakta ve üretmektedir.

Emre Duygu 

grafik tasarımcı, akademisyen

1978 yılında doğdu. 2001 yılında DEÜ GSF Grafik Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine farklı reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak çalışarak başladı bu süreçte çalışmaları ile farklı ödüller aldı. 2007 yılında mezun olduğu bölümde ders vermeye başladı. Görev yaptığı Grafik Bölümü’nde çeşitli ulusal ve uluslararası sergilerin küratörlüğünü ve çok sayıda etkinliğin tasarım koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. 2011’de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl, tasarımını üstlendiği “Refika’nın Mutfağı” adlı kitap New York’taki Modern Sanatlar Müzesi’nin (MoMA) sanat dükkanında sergilenmek ve satılmak üzere seçildi.

İzmir’den sürdürdüğü tasarım çalışmalarına, kültürel alanda afiş, yayın ve görsel kimlik tasarımı ağırlıklı olmak üzere devam etmektedir.

Share:
6x6x6 İzmir'in 2018 yılı etkinlikleri Kültür İçin Alan projesi tarafından fonlanmaktadır. http://kulturicinalan.com/