Açık Çağrılar

Etkinlikler İçin Açık Çağrı

6x6x6, kültür üreticilerini yepyeni izleyici kitleleriyle buluşturmayı hedeflerken; diğer yandan kültür izleyicisini şehri kültür etkinlikleri üzerinden keşfetmeye ve ortaklaşa deneyim üretmeye davet ediyor. 6x6x6 İzmir, 2019 döneminden itibaren düzenleyeceği rotalarda açık çağrıya çıkacak.

Başvuruların değerlendirmesi, 6x6x6’nın belirleyeceği jüri tarafından yapılacak.

Aşağıda genel koşulları bulabilirsiniz.

Koşullar

  • Etkinliklerin minimum süresi 30 dakika, maksimum süresi ise 60 dakika olarak belirlenmiştir.
  • Süre kısıtı, sergilemeler için geçerli değildir. Sergilemenin açılış tarihini ve süresini, 6x6x6 yürütücü kurulu, etkinlik mekânı ve etkinlik düzenleyicisi karşılıklı olarak müzakere ederek belirler.
  • 6x6x6, etkinliğin sahnelenmesine veya sergilenmesine dair teknik ihtiyaçların temini konusunda sanatçıya ancak yaratabileceği imkânlar dâhilinde yardımcı olacaktır. Etkinliğin rotaya kabulü, talep edilen veya gereksinim duyulan teknik ve lojistik ihtiyaçların tamamen 6x6x6 tarafından karşılanacağına işaret etmez. 6x6x6 yürütücü kurulu, etkinlik alanının sorumlusu, etkinlik düzenleyicisi, gereksinimleri karşılıklı olarak müzakere ederek belirler.
  • Etkinlik düzenleyicisi, dilerse açık çağrı listesinde işaretli mekânlarda gerçekleştireceği etkinliği, ücretli olarak düzenleyebilir. 6x6x6, etkinliğin nasıl bir modelle ücretlendirileceğinden, belirlenecek ücretin miktarından veya tahsil şeklinden sorumlu değildir. 6x6x6, hiçbir koşulda etkinlikten elde edilen gelirden pay almaz.
  • Seferihisar ve Karabağlar rotasında yer alan açık çağrı listesinde işaretli yerel yönetimlere ait kültür mekânlarında düzenlenecek etkinliklerin ücretlendirme modelini, lojistik ve teknik gereksinimlerinin karşılanma şeklini yerel yönetimlerin ilgili birimleri, 6x6x6 yürütücü kurulu ve etkinlik düzenleyicisi karşılıklı olarak müzakere ederek belirleyecektir.
6x6x6 İzmir'in 2018 yılı etkinlikleri Kültür İçin Alan projesi tarafından fonlanmaktadır. http://kulturicinalan.com/